Logo
ورود ثبت نام

زنجیره فرهنگی ایوان

برگزارکننده رویدادهای فرهنگی و هنری
همه نشست ها تور قنات های اردکان
تورهای آموزشی

تور قنات های اردکان

همزیستیِ سرزمین، زندگی، فرهنگ با قنات و معماری
مهلت ثبت نام در این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی رویداد

تور قنات های اردکان

در خصوص کارگاه

تور قنات های اردکان

در روز اول در قسمت گفتگو های شبانه برای آماده شدن ذهن و زبان اعضا یک سخنرانی مقدماتی با عنوان « نسبت مکان و شیوه زندگی مردمان در ایران» ارائه می شود.

 در روز دوم دو سخنرانی و دو گفتگو خواهیم داشت ... در قسمت اول درباره « ایده و تفکر قناتی- پیوند زمین، زمان و زمینه » و درباره طبیعت و جامعه تولید (عنوان فرعی گفتار) صحبت خواهم کرد و در قسمت دوم درباره «نقش قنات در فرهنگ و تمدن ایران - قنات به مثابه یک دستاورد تمدنی» بحث و گفتگو خواهیم داشت.

در روز سوم یا روز آخر به عنوان جمع بندی موضوع «نسبت فرهنگ, تمدن و سنت» را طرح کرده و به گفتگو می نشینیم.

بدیهی است پرسش ها و نکته های مورد نظر اعضا در طول بازدیدها جمع آوری شده و در نشست های کارگاهی بدان‌ها پرداخته خواهد شد. بعلاوه در بازدیدها برحسب موقعیت و وضعیت عینی توضیحات و تعاریف لازم با شرکت کنندگان در میان گذاشته خواهد شد.


با همراهی

محمدرضا حائری

و همچنین همراهی

محمدرضا قانعی

توضیحات تکمیلی

تور قنات های اردکان

این تور شامل بازدید قنات ها با همراهی محمدرضا حائری و محمدرضا قانعی و همچنین اقامت 3 روز و 2 شب در محل خانه نخل اردکان (به همراه صبحانه و پذیرایی میان وعده) می‌باشد.

قنات و اهمیت آن

تور قنات های اردکان

قنات‌های ایران پیامی قابل‌توجه درباره قابلیت دوام و پایداری می‌دهند. دقیقاً به همین علت است که برنامه بین‌المللی آب‌شناسی یونسکو در طول 10سال گذشته نظام قنات را به‌وسیله "مرکز بین‌المللی قنات‌ها و نظام‌های تاریخی آبی" خود در یزد، ایران، به‌رسمیت شناخته است.

حمایت یونسکو از قنات‌ها نه‌ فقط به‌علت ارزش فرهنگی چشمگیر آنها بلکه همچنین به‌ علت چیزهایی است که می‌توانیم در زمینه نوآوری و قابلیت ماندگاری از قنات‌ها بیاموزیم.

ما امروز نوعی دیگر از شناسایی را گرامی می‌داریم. این بار کارگزاری دیگر از مجموعه سازمان ملل متحد، یعنی فائو ارزش قنات‌ها را به رسمیت می‌شناسد.

امروز سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل قنات را به فهرست میراث نظام‌های کشاورزی مهم جهان خود اضافه می‌کند. پیام قنات‌ها این است: "بیایید از منابع طبیعی محدود سیاره آسیب‌پذیر خود به روشی معقول و ماندگار استفاده کنیم."


خانه نخل اردکان

محل اقامت

زمان بندی

زمان بندی رویداد
متاسفانه اطلاعاتی یافت نشد.

دیدگاه

ارسال دیدگاه
1402/07/05 13:11:29
آیدا شهسوار
من علاقمند به همراهی در تور قنات هستم. حرکت از کدام شهر هست؟
1402/07/05 13:50:36
فاطمه ابراهیمیان
درود تور شامل برنامه آموزشی + اقامت(2شب و 3 روز) + صبحانه رفت و آمد به اردکان با شرکت کنندگان است. (مقصد خانه نخل اردکان)
پیام های سیسTheme
نویسندگان برتر موفق ترین ها
+82دلار
نویسندگان محبوب موفق ترین ها
+280دلار
کاربران جدید موفق ترین ها
+4500دلار
فعال مشتریان موفق ترین ها
+4500دلار
Theme پرفروش موفق ترین ها
+4500دلار
اعلان ها
اهداف دیگر موعد 2 روز
+28%
+50%
بهترین محصول موعد 2 روز
+8%
مراقبت از مشتری
گزارشات
اعضا